Pomorski Piknik Drobiowy

Jak podaje ppr.pl w niedzielę 19 maja od  godziny 10 do 14  Pomorska Izba Rolnicza organizuje na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno – Spożywczego RENK w Gdańsku Pomorski Piknik Drobiowy.
Głównym celem tej ,,smacznej imprezy’’ jest promocja spożycia mięsa drobiowego wśród konsumentów. Organizatorzy z myślą o uczestnikach pikniku przygotowali wiele atrakcji miedzy innymi degustacje potraw z drobiu, konkurs wiedzy o drobiu i produktach mięsnych z drobiu oraz liczne gry i zabawy dla dzieci.

Pieniądze na organizacje pikniku udało się pozyskać samorządowi rolniczemu ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

A może by tak coś podobnego zorganizować w innych rejonach kraju: co tydzień albo co dwa tygodnie gdzie indziej? Ludzie uwielbiają imprezy plenerowe, a jeszcze jeśli jest coś naprawdę dobrego do zjedzenia i pogoda dopisuje... Sam miód. Nie każdy jest fanatykiem czy może zwolennikiem aktywnego wypoczynku. Niektórzy wolą coś dobrego zjeść co nie znaczy, że się napchać bez umiaru. Poza tym można połączyć jedno z drugim. Zabawy na świeżym powietrzu pobudzają apetyt Laughing