Lato kwiatów 2018

Od 6 do 8 lipca 2018 roku odbyła się 46 edycja Lata Kwiatów w Otmuchowie. Po raz kolejny nie mogło na nim zabraknąć Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj z akcją „Kurczak w domu i w szkole nie tylko w rosole”. Tym razem przygotowanych przez nas atrakcji było naprawdę bez liku. Całe stoisko zostało podzielone na dwie części- po dwóch stronach skrzyżowania stanęły dwa namioty, dzięki czemu cały plac pomiędzy nimi stał się nieformalnym terenem animacji KFHDiPJ.

Jeden z namiotów w całości był przeznaczony na stoisko dla dzieci, na którym najmłodsi uczestnicy spotkania brali udział w wielu przygotowanych dla nich grach i zabawach. Konkursy plastyczne, zabawy z kurczakiem Gdakiem, czy malowanie wymyślnych kurczaków z odrysowanych dłoni oraz na przygotowanych szablonach pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

W drugim namiocie w sobotę i niedzielę każdy kto miał ochotę mógł skorzystać z profesjonalnej porady dietetyka. Porada ta zaczynała się od profesjonalnego badania, które pokazywało poziom tkanki mięśniowej, tłuszczu, BMI, ilość wody w organizmie, a także wiele innych współczynników. Oprócz tego rozdawaliśmy książeczki z różnorodnymi i na pewno nie wszystkim znanymi, przepisami kulinarnymi wykorzystującymi mięso drobiowe.

Po terenie całych targów chodzili animatorzy na szczudłach, którzy nie tylko zachęcali do odwiedzenia stoiska Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, ale także bawili wszystkich robiąc niesamowite pokazy z balonami.

Obok namiotu stanęła ogromna patelnia. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę przygotowaliśmy ponad 1000 porcji degustacyjnych potrawki z kurczaka!

Z naszym daniem związany był również konkurs w którym można było wygrać gadżety kulinarne. Trzeba było jedynie podać ilość kurczaka użytą w naszych potrawach, oraz zgadnąć wszystkie przyprawy.

Niezawodnym konferansjerem i wodzirejem był Berni, który zachęcał do udziału w konkursach, ale również wespół z naszym dietetykiem opowiadał o walorach mięsa drobiowego.