45 Lato Kwiatów w Otmuchowie

Od 29 czerwca do 2 lipca 2017 roku odbywała się 45, jubileuszowa, edycja Lata Kwiatów w Otmuchowie. Po raz kolejny nie mogło na nim zabraknąć Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj z akcją „Kurczak w domu i w szkole nie tylko w rosole”. Tym razem przygotowanych przez nas atrakcji było naprawdę bez liku. Całe stoisko zostało podzielone na dwie części- po dwóch stronach skrzyżowania stanęły dwa namioty, dzięki czemu cały plac pomiędzy nimi stał się nieformalnym terenem animacji KFHDiPJ.

Jeden z namiotów w całości był przeznaczony na stoisko dla dzieci, na którym najmłodsi uczestnicy spotkania brali udział w wielu przygotowanych dla nich grach i zabawach. Konkursy plastyczne, zabawy z kurczakiem Gdakiem, czy malowanie wymyślnych kurczaków z odrysowanych dłoni oraz na przygotowanych szablonach pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

W drugim namiocie, w sobotę i niedzielę, każdy kto miał ochotę, mógł skorzystać z profesjonalnej porady dietetyka. Porada ta, zaczynała się od profesjonalnego badania, które pokazywało poziom tkanki mięśniowej, tłuszczu, BMI, ilość wody w organizmie, a także wiele innych współczynników, z których najwięcej radości wzbudzał wiek metaboliczny. Niektórym z badających się aparatura odjęła nawet 20 lat! Byli też i tacy, którym parę lat „przybyło”. Na nich na szczęście czekała pani dietetyk z poradami, dzięki którym po niewielkich zmianach na pewno następne wyniki będą bardziej optymistyczne. Oprócz tego, rozdawaliśmy książeczki z różnorodnymi i nie wszystkim znanymi przepisami kulinarnymi wykorzystującymi mięso drobiowe.

Po terenie całych targów chodzili animatorzy na szczudłach, którzy nie tylko zachęcali do odwiedzenia stoiska Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, ale także bawili wszystkich robiąc niesamowite pokazy z balonami.

Obok namiotu stanął ogromny kocioł, w którym gotowaliśmy zupę meksykańską z kurczaka. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę przygotowaliśmy ponad 1500 porcji! Pierwsze naczynia z zupą wydał prezes KFHDiPJ, Andrzej Sieradzki, wraz ze skarbnikiem, Jerzym Chłodnickim. Z samą potrawą związany był konkurs, w którym można było wygrać książkę kucharską z przepisami z drobiu. Aby ją zdobyć należało wykazać się wyobraźnią i wymyślić nową, oryginalną, zabawną i nawiązującą do drobiu nazwę zupy.

Drugim konkursem, zorganizowanym w niedzielę, była konkurencja związana z przedstawieniem najciekawszego i najsmaczniejszego przepisu z kurczaka. Tutaj z uwagi na bardzo wyrównany i wysoki poziom, wyłoniliśmy aż dwóch zwycięzców. Dla wszystkich pozostałych uczestników przygotowaliśmy nagrody pocieszenia.

Jakby atrakcji było mało, to przez cały czas trwania imprezy działało „kurczakowe radio”, w którym puszczaliśmy te, znane i mniej znane, przeboje kojarzące się z kurczakami. Nie zabrakło również przebojów piosenki polskiej i światowej. Na żywo można było posłuchać śląskich szlagierów. Niezawodnym konferansjerem i wodzirejem był Berni, który zachęcał do udziału w konkursach, ale również, wespół z naszym dietetykiem, opowiadał o walorach mięsa drobiowego.

 

Tegoroczna edycja Lata Kwiatów w Otmuchowie była na pewno jedną z najlepszych w historii. Wszystkich, którzy nie przyjechali zapraszamy już za rok!