Relacja z XXVI pomorskich Agro-Targów

W dniach 3-4 czerwca 2017, podczas XXVI pomorskich Agro Targów odbyła się kolejna impreza z cyklu „Kurczak w domu i w szkole nie tylko w rosole”. Na odwiedzających targi gości czekała moc atrakcji. Kilkanaście pokazów kulinarnych pod sceną główną, uwieńczonych degustacją. Żeby jednak otrzymać smakowite danie przygotowane przez naszego mistrza kulinarnego, trzeba było uczestniczyć w pokazie od początku i posłuchać o walorach mięsa drobiowego. Tylko bowiem za takie uczestnictwo można było uzyskać talon uprawniający do otrzymania poczęstunku.

Zdrowe odżywianie idzie w parze z aktywnym stylem życia. Najmłodszych zachęcała do tego piłkarska kadra młodzików klubu Bojano, a nieco starszych, trenerka zumby, z którą można było odbyć bardzo intensywny trening.

Dla dzieci przygotowaliśmy moc konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które były przeprowadzane przez animatorów. Maskotka angry bird robiła furorę. W innym miejscu dzieci mogły dostać kurczaki zrobione z balonów.

Po terenie całych targów chodził szczudlarz zapraszając na pokazy, oraz do namiotu, w którym czekała pani dietetyk. Każdy chętny mógł dokładnie sprawdzić skład ciała oraz dowiedzieć się jak zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe.

W niedzielę, pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury, tłumy odwiedzających czekały na występ muzycznej gwiazdy targów- zespołu WEEKEND.

 

Nasz namiot odwiedził między innymi wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, były wiceminister Kazimierz Plocke oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki.